WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

DUYAR SEVİYEMİZ

Göstere göstere yardım yapılmazmış, ayıpmış, günahmış. Efendim? Anlamadım. Kim koydu bu kuralı?

O devir çok öncedendi arkadaşlar. Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek, duymayacaktı. Artık insanlar yarış içinde. Evet bağışın, yardımın bile yarışı içinde. Birisi 10 tl göndermiş, bende hemen daha fazla gönderip ondan üstün olmalıyım yarışı içindeler. Herkes biliyor bu yarışı ve şu an bende bunu az-çok kullanmaya çalışıyorum. Yardım yaptığımızda tebrik mesajları almıyoruz, el üstünde tutulmuyoruz. Zaten bunu da istemiyoruz. Amacımız bir çocuğumuza can olabilmek, bir ailemize umut verebilmek.

Sma hastalığından söz ediyorum. Bu hastalık çok sık görülmez ama görüldüğünde de büyük sıkıntılara yol açar. Sma hastalığında istemli olarak kullanabildiğimiz kaslarda kuvvetsizlik ve erime gözlenir. Tedavisi ise çok maliyetli ve (maalesef ki) devlet tarafından karşılanmıyor. İyi gelirli ailelerin bile ödemekte zorlanacağı türden olan bu tedavi ücreti normal gelir veya düşük gelirli aileleri çok zor durumda bırakıyor. Aileler günbegün çocuklarının gerilemesine, gözlerinin önünde erimelerine şahit oluyorlar.

Elinden hiçbir şey gelmeyen öğrencileri, işsizleri, maddi durumu kötü olan kişileri çok iyi anlıyorum. Ya geliri iyi olanlar? İşte o şekilde olanları ve duyarsız insanları hiçbir şekilde anlayamıyorum. Belki de biliyorum, onlara hiçbir şekilde kazandıkları veya harcadıkları para yetmez ama olsun biz onlar yerine de yetmeye çalışırız.

Bu arada bu devirde iyi insan yok arkadaşlar. Kim sadece 10 tl bile bir yardım ile bir çocuğa can olabileceğini bildiği halde görmezden gelir ki? Kötü bir Dünyadayız. Ama daha kötü olan kısım ise bu Dünyaya alışmış olmamız. Arkanızdan iteleye iteleye de olsa yardım yaptığınızı görmek güzel.

Son olarak göstere göstere yardım yapıyorum. Sma hastalarına yapabileceğim şekilde para desteği sağlıyorum, sizlerden para talep ediyorum. Bunu kendim için yapmıyorum. Bir çocuğumuza can olabilmek için, bir ailemize umut aşılabilmek için yapıyorum. Bir de belki yaşadığımız Dünyada hala iyi insanlar olduğunu düşünmek için yapıyorum.

  • Herkesin kafasının içinde dönen tek cümle. ‘Bize dokunmayan yılan bin yaşasın’. Zincirlerinizden kurtulun. Cebinizdeki, kafanızın içindeki zincirlerden. Bir gün benim ihtiyacım olduğunda da sizin desteğe geleceğine inanmak isterdim. Bunu bu Dünyada sadece hayal olduğunu bilmek beni ürkütüyor. Neyse size dokunmuyor daha yılan.

meryemsolak tarafından yayımlandı

Merhaba ! Ben geldim. Tanışıyor muyuz? Çok sanmıyorum. Bende bu yolda tanışmayı düşünüyorum kendimle. Uzun bir yol olacak benim için, bizim için. Bu yola birlikte çıkmayı çok isterim. Benimle gelmenize, bana eşlik etmenize çok sevinirim. Ben yağmurlu bir yolda yavaş ama emin adımlarla yürüyorum. Sende son kez içinde sıkıntı dolu olduğun nefesini al, gözlerini kapat, yolunu hayal et ve yanıma gel. Yağmuru sevmiyorsan o yolda yürüme. Senin yolunda güneş açsın, çiçekler olsun. Sıkıntı dolu aldığın nefesini bırak. Şimdi güzel günler için birlikteyiz. Unutma. Daima güzeli düşle. 🎈

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: