WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

BÖLÜM-7

Çeşmeye geldi arkadaşlar, yanlış okumadınız. Bay Kas çeşmeye geldi. Bir pazar günüydü, yakın arkadaşlarımla geldi. Onların yanına gideceğimi biliyordu, beni tanıyordu. Yapacak bir şey yoktu, yanlarına gittim.(Aslında gitmesem de olurdu, yapacak şey buydu ama gitmek istedim). Beni tanıyordu ama kırılan birinin nasıl birine dönüşebileceğini bilmiyordu, kimse onu en güvendiği tarafından böylesine kırmamıştı. O gün mü barıştık ? O gün neler oldu ? Geri dönüşünden kaç gün sonra gelmişti çeşmeye? Hepsi çok sıralıydı, sanki bir şeyler olması gerekiyordu ve tam o şekilde oluyordu. O gün barışmadık hatta 22 Eylül günü geri döndüğünde dağıldığımdan çok daha güçlüydüm yanlarına giderken, çok daha cesur ve çok daha kararlı. 27 Eylül günü geldi çeşmeye, ayrılığından 6 ay 24 gün sonra, geri dönüşünden sadece 5 gün sonra. Tarihlerin kafanızı karıştırdığının farkındayım ama bu öyle bir yazı olacak ki kendimi ve onu affedişim, onun kendini affedişi, suçluluk psikolojisi ve belki geride kalmış kızgınlıklar. O gün neler oldu?

Yanlarına gittim, hepsine selam verdim, özlediklerimle özlem giderdim (en çok özlediğimi görünce anladığım Bay Kas’ın suratına bile bakmadım), çok kısa zaman kaldım yanlarında ama o kadar çok konuştum ve yolunda giden şeyleri anlattım ki Bay Kas ondan sonra her şeyi böyle yoluna koymuş olmama, o olmadan da bir şekilde mutlu olduğuma, içten içe hem çok sevindi hem de umut ettiği gibi onu görünce tüm fikirlerimin değişeceği düşüncesinin işe yaramadığını görünce çok üzüldü. Zaten yanımızda daha fazla kalmadan denize girdi. (O bilmiyor ama o denize girer girmez ondan bahsetmeye başladık, geri dönmek isteyip istemediğimden, kararsızlığımdan, korkularımdan) O gün böyle bir gündü. Akşamına bana mesaj attı, suratına hiç bakmadığım için üzgünmüş. Bilmiyor ki yüzüne baksaydım yelkenlerimin suya ineceğini, kararlı olmak için kendimi zorladığımı.

Arada sırada bana mesaj atıyordu. Liseli Meryem olsaydı eğer onu çoktan terslerdi ve ağlamaktan öleceğini bilse bile bir daha cevap vermezdi ama bir şeyler değişmişti. Meryem büyümüştü, ben büyümüştüm. Mesaj attığı zaman işim yoksa cevap veriyordum bu tekrar barışalım mesajı ise konuyu kapatıp istemediğimi dile getiriyordum, havadan sudan bir konuşma ise yakın bir arkadaş gibi devam etmediği sürece bir iki konuşma devam ettiriyordum. İzmir’e döneceğim tarih belli olduktan sonra bana mesaj atmıştı, İzmir’e döndüğümde neler yapacağımı, kalacak yerimi, her şeyi sorguluyordu. Detayların onu ilgilendirmediğini ve 7 ayda kendi kendimi düşünebildiğimi söylemiştim. Yine de beni düşündüğünü söylüyordu.(Keşke 7 ay öncede düşünseydi böylesine) Ve sanırım 3 Ekim İzmir’e dönüşüme kadar tekrar konuşmadık.

En kötüsü mü desem en güzeli mi desem sanırım yanlışlıkla arkadaş olmuştuk. Ya da yeni flört etmeye başlamış iki kişi. Hayatım da ki en net cümlelerimden biri eski sevgiliden arkadaş olmaz. Olur mu arkadaşlar sizce ? (Cevaplarınızı net dm kutuma bekliyorum) Benim kuralım belli diyordum çünkü bir şeyler hissettiğin birisiyle nasıl arkadaş kalabilirsin ki? Hakkında tüm her şeyi bildiğin birisine nasıl arkadaş gibi davranabilirsin? Bence kural belliydi sadece bu defa oyunu kuralına göre oynayamıyordum. Yakın arkadaşımla telefonda konuşurken araya giriyordu onunla konuşmaya başlıyorduk(çok kısa), arkadaşımla mesajlaşırken fotoğrafını atıyordu ya tepki veriyor laf sokma çabasına giriyor yada cevapsız bırakıyordum. Ama ilginç bir dönemdi. Bizim ilk nasıl sevgili olduğumuzu bilen kesim, eğer yazımı okuyorsa bizi sevgili yapan Capon arkadaşımızı bilir. (Capon bilerek Capon, yazım yanlışı yok) O İzmir’e yanıma geldiğinde tüm detayları Bay Kas’a aktarmak için benimle buluştu.(İkimizin de yakın arkadaşıydı ama en çok onun.)

Bay Kas ile ortak arkadaşlarımız sayesinde konuşuyorduk ve benim bir evsizlik problemim vardı. O dönemde yeni ev tutmam lazımdı ve konum konusunda 0 bilgim vardı. Bu konuda devreye işte Bay Kas giriyordu. Ben bulduğum evleri ona atıp konumunu soruyordum, (yürüme mesafesi olup olmadığını gibi) o da bana bu ev olur olmaz diye geri dönüşler yapıyordu. Bence eski sevgiliyi mükemmel bir kullanımdı. (Kullanmak kısmını siz anladınız, kötü anlamda değil). Bay Kas ile ortak bir evde uzlaştığımızda emlakçılarla konuşup, olumsuz geri dönüşler alıyordum.(Hayattaki şansım böyledir, istersem olmazdı, evi beğeniyordum ve ilandan kaldırılıyordu).

Ben evsiz bir şekilde böyle ilerlerken evlerin çok pahalı olması sebebiyle ev bulamadım ama ev arkadaşı buldum. Evsiz ama ev arkadaşı olan biri. (Gülüyorum). İzmir’e döndükten 1 hafta sonra 10 Ekimde Denizli ye gittim.(Ailemi ve arkadaşlarımı görmeye). Bay Kas ile de arkadaştık onunla da görüşebilirdik bence ve 11 Ekim de İzmir’e döndüğümde her şey çok daha farklıydı. Bay Kas ile eski sevgili değil, arkadaş değil tekrar sevgiliydik.

  • Kırgınlıklarımız, kızgınlıklarımız, suçlarımız, hatalarımız, sevgimiz her şey elbette bir gün değişir veya geçerdi. Benim kızgınlığım onunla konuştuktan sonra geçti, kırgınlığıma ise zaman tanıyoruz. Sevgi, bu gezegende birbirimize yapabileceğimiz ve hiç geçmesin istediğimiz en güzel şey. Birbirimize, hayvanlara ve ihtiyacı olan her canlıya gösterildiği zaman güç verecek tek şey. Sevgisizlik ile büyümek zorunda kalmamışsınızdır ve sevgi göstermekten korkmamışsınızdır umarım. Bir gün sevdiğiniz kadar sevileceğinizi unutmayın ve sevmekten vazgeçmeyin.
  • Önce kendinizi sevin, daha sonra beni sevmeyi deneyin. Bir sonraki yazımda buluşalım.

meryemsolak tarafından yayımlandı

Merhaba ! Ben geldim. Tanışıyor muyuz? Çok sanmıyorum. Bende bu yolda tanışmayı düşünüyorum kendimle. Uzun bir yol olacak benim için, bizim için. Bu yola birlikte çıkmayı çok isterim. Benimle gelmenize, bana eşlik etmenize çok sevinirim. Ben yağmurlu bir yolda yavaş ama emin adımlarla yürüyorum. Sende son kez içinde sıkıntı dolu olduğun nefesini al, gözlerini kapat, yolunu hayal et ve yanıma gel. Yağmuru sevmiyorsan o yolda yürüme. Senin yolunda güneş açsın, çiçekler olsun. Sıkıntı dolu aldığın nefesini bırak. Şimdi güzel günler için birlikteyiz. Unutma. Daima güzeli düşle. 🎈

BÖLÜM-7” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: