WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

BÖLÜM-5

Uzun bir süre ayrı kaldık, sizle ben. Hayatımın ne kadar hızlı değiştiğini bir miktar biliyordunuz ya, işte şimdi onu ters çevirip yine öyle düşünün. Karmakarışık sanki her şey ama her şey yerli yerinde gibide. Anlamıyorsunuz değil mi? Tekrar anlatayım.

4.5 yıllık ilişki- Bir hoşça kal sözcüğü- Toparlandım klişesi- Çeşme- Pişmanım geri dönüşü- Kararsızlık silsilesi ve Barış kararı.

Gidişine çok fazla teori üretildi. Çok fazla bahane uydurdum. Doğru veya yanlış bir sonuca varamadım, ondan nefret etmedim, sevgimi köreltmedim ama yüceltmedim de. Yani ürettiğiniz teoriler sadece canımı yaktı başka da bir işe yaramadı. Başkalarının hayatları hakkında konuşmak en kolayı olduğu için yapıyoruz bunu, benim hayatıma müdahale etmek daha kolay olduğu için, kendi hayatınızın içine sıçtığınız için benim hayatıma karışıyorsunuz, yani bir başkasının hayatına. Evet hepiniz yapıyorsunuz bunu. Bazen fark etmeden, bazen fark ettirmeden. Tecrübe diyorsunuz adına.

3 Martta biten ilişkinin tam anlamıyla ilişiğini mayıs sonunda kestik. Sınıf arkadaşıydık, ev arkadaşıydık. Bunları ve bunların getirdiği problemleri çözmek ikimizin göreviydi. Aşk sözcükleri konuşulmuyordu ama haftada bir kere en azından mesajlaşıyorduk. Ödevler, kurslar, tez, ev ve bir sürü bitirmemiz gereken şey vardı. Bitti demeyle bitmiyordu. Martta bitti denilen şey mayıs sonunda gerçekten bitmişti.

Tekrar güncellenecek olursak 1 mayısta saçlarımı kısa kesmiştim. Bunun sonunda herkes delirdiğim tanısını koymuştu bana. (Saçlarımı kestiğim için hala pişman değilim). Biraz daha ilerleyecek olursak 30 mayısta yakın arkadaşlarımla alkol gecesi yapmıştık ve kahkahalarla güldüğümü hatırlarken birden salya sümük ağlamaya dönüşmüştü. O gün daha iyi hissetmiştim kendimi. Bir şeyleri daha yeni kabullendiğimi düşündüm. Kafamda bazı şeyleri yoluna koyduktan sonra 5 haziranda patronum aradı ve iş ile ilgili konuştuk. 1. Telefon : Pandemi sebebiyle düzenimi oturtana kadar İzmir’de geçinmem zor olabilir en iyisi ben eylülde tekrar geri döneyim.

2. Telefon : Seçenekler benim için çok güzel o zaman ben haziran sonunda İzmir’e geliyorum.

3. Telefon : Çok sevindim, pazar günü İzmir’deyim.

Aynı gün 3 farklı telefon görüşmesi yaptık patronumla ve her seferinde hayatımı şöyle planladım derken her telefon sonunda tekrar plan değişikliği oluyordu. Sıkıcı mıydı? Hayır, her telefon ayrı heyecanlandırdı ve ayrı mutlu etti beni. Tabii son konuşma hepsinden güzeldi. Cuma günü konuştuk ve pazar günü İzmir’e gittim. 7 Haziran akşamı Çeşmedeydim ve her şey daha güzel olacaktı, biliyordum. Bazen hissedersiniz bir şeylerin kötüye gittiğini, bazı şeylerin size iyi geleceğini, bazı yerlerde huzur bulacağını ve bazı insanların iyi ki var olduğunu. ( Ysl hocam iyi ki) Bir sonraki yazımda tekrar buluşalım.

  • Sizinle çok uzun süre ayrı kaldık, bazılarını unuttu, bazılarınız umursamadı, bir kısmınız merakla bekledi. Artık hazırım, iyi olduğumu bildiğim yerde tekrar yazıyorum.

meryemsolak tarafından yayımlandı

Merhaba ! Ben geldim. Tanışıyor muyuz? Çok sanmıyorum. Bende bu yolda tanışmayı düşünüyorum kendimle. Uzun bir yol olacak benim için, bizim için. Bu yola birlikte çıkmayı çok isterim. Benimle gelmenize, bana eşlik etmenize çok sevinirim. Ben yağmurlu bir yolda yavaş ama emin adımlarla yürüyorum. Sende son kez içinde sıkıntı dolu olduğun nefesini al, gözlerini kapat, yolunu hayal et ve yanıma gel. Yağmuru sevmiyorsan o yolda yürüme. Senin yolunda güneş açsın, çiçekler olsun. Sıkıntı dolu aldığın nefesini bırak. Şimdi güzel günler için birlikteyiz. Unutma. Daima güzeli düşle. 🎈

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: