WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

ÖLÜYORUZ

Ben bir kadınım. Çocuğum yok ama çocuğum gibi hissettiğim kardeşim, yeğenim var. Bir tane köpeğim var. Onlar için, kendim için korkuyorum. Yolda yürürken şortluydu demek ki oda istiyormuş derler diye korkuyorum. Evde çiğnediğim sakızı unutup sokağa çıkarsam ağzında sakız vardı, birde utanmadan çiğniyordu, belli oda istedi derler diye korkuyorum. Bir gün ortadan kaybolduğumda hangi konteynırın içinde olabileceğimi bilmiyorum. Kim veya kimler tarafından taciz edileceğimi, tecavüze uğrayacağımı, şiddet göreceğimi, hafifletici nasıl sebepler bulunacağını, nerede saklayacaklarını ve öldükten sonra arkamdan neler söyleyeceklerini bilmiyorum.  

Kendimi geçtim, köpeğim içinde korkuyorum. Kendi köpeğim, sokak köpeği, diğer hayvanlar fark etmeden. Kadına tecavüz ettiniz bir kulp buldunuz( kıyafeti, yürüyüşü, gülüşü, kapatmadığı saçı, taktığı türbanı, dini, siyasi seçimi). Peki ya hayvanlar? Nasıl etkilendin küçücük köpekten? Çok mu güzel havlamıştı, sana bakışları çok mu müstehcendi? Çok sinirliyim, çok üzgünüm. Giden ve geri gelemeyecek tüm canlarımız için üzgünüm. Geride kalanlar için üzgünüm. Benim başıma ne zaman gelecek diye korku içinde yaşayan herkes için üzgünüm. En çokta bunların hepsini yaşatanların hala serbest bir şekilde aramızda gezebiliyor olmalarına üzülüyorum. Çıkmayan yasalara, bulunan bahanelere, korunan kişilere. Aramızda sapık var, aramızda tecavüzcü var, psikoloji bozulmuş eski sevgili var, hayvandan etkilenen ruh hastaları var. Hepsinin yanında korkuyla ve acizce yaşamaya çalışan bir toplum var. Çok üzgünüm.

Her seferinde son dediğimiz ama son olmayan vedalarımıza, 30 günde öldürülen 27 kadınımıza, daha nerede olduklarını bilmediğimiz kayıplarımıza, giden masum hayvan dostlarımıza. Zor veya çok bir şey istemiyorum, istemiyoruz. Hayvan hakları yasası istiyoruz, gerekenler gerektiği cezasını çeksin istiyoruz, zor bir şey istemiyoruz. Belki de isteyeceğimiz en zor şey öldürülmek istemiyor oluşumuz.

Öldürülmek istemiyoruz.

meryemsolak tarafından yayımlandı

Merhaba ! Ben geldim. Tanışıyor muyuz? Çok sanmıyorum. Bende bu yolda tanışmayı düşünüyorum kendimle. Uzun bir yol olacak benim için, bizim için. Bu yola birlikte çıkmayı çok isterim. Benimle gelmenize, bana eşlik etmenize çok sevinirim. Ben yağmurlu bir yolda yavaş ama emin adımlarla yürüyorum. Sende son kez içinde sıkıntı dolu olduğun nefesini al, gözlerini kapat, yolunu hayal et ve yanıma gel. Yağmuru sevmiyorsan o yolda yürüme. Senin yolunda güneş açsın, çiçekler olsun. Sıkıntı dolu aldığın nefesini bırak. Şimdi güzel günler için birlikteyiz. Unutma. Daima güzeli düşle. 🎈

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: