Seçim

Sanki çok uzun zamandır yazmıyorum gibi hissediyorum. Belki de gerçekten öyledir. Zaman kavramı sonuçta, birisi çok hızlıyken bir başkası için durmuş gibi. Aslında birkaç tane yazım var. Yayınlamaya zamanı gelmediğini düşündüğüm yazılar. Hep kendinizi sevmenizden bahsediyordum size hatırlıyor musunuz? Ben kendimi hep seviyorum dediğim de bile sadece sözde sevgiden bahsettiğimi yeni anladım. Kendimi yargılayan, her yaptığında bir hata bulan birisiydim. Tabi her yaptığımız dört dörtlük değil ama ben her adımımda kendimi sorguluyordum ve inanıyorum ki bu beni başarısızlığa sürüklüyordu. Hayatımızı şekillendiren şeylerin bazen tek bir kararla olduğunu biliyor muydunuz? Üniversite tercihim 2 şehir arasındaydı. Eskişehir ve İzmir. Aslında Eskişehir daha çok ağırlıklıydı ama olmazsa diye İzmir’de olur demiştim. Tesadüf ya(belki de yetenek) iki şehrin sınavlarını da başarıyla geçtim. Sonra o cümle çıktı ağzımdan; ‘İzmir’i seçeceğim’. Bu kararı vermemde bir çok neden var ama sonuçta kararı ben verdim. Bu karardan sonra daha kendine güvenen, ayaklarının üzerinde durabilen bir kadın o an. Sadece biraz geç fark ettim. ‘ İşe başladım, işten ayrıldım, İzmir’de kalmaya karar verdim, yeni ev tutuyoruz, ayrılalım, virüs var dönüyorum. Hayatımı bu yaşıma kadar şekillendiren cümlelerin çoğu bunlar oldu. Bir telefon ile çok sevindim, bir mesaj ile dibi gördüm, çok umutlandım, hayal kırıklığına uğradım, çok güldüm, sarhoş oldum. Ve şu an her şeyin başladığı yere geri döndüm, İzmir’deyim.

Hayatta her zaman planlı yaşamayı sevdiğini sanan ama anı yaşamaktan büyük zevk alan birisi oldum. 1 hafta önce Skydiving yapmaya karar verdim. Aslında uzun zamandır düşündüğüm bir şeyi bekletmemin anlamı olmadığını düşünüyorum. Sonuçta hayat belli An ve kararlardan ibaret. ‘An’ demiştim. Sadece 15 dakika hayatımı tamamen değiştirecek kararlar aldım. 22 yaşında daha yeni anda kalmayı öğreniyorum. O an nasıl hissediyorsam onu dolu dolu yaşamayı öğretiyorum kendime. Mutluysam üzülecek sebep aramayı bıraktım, üzgünsem üzülmeme değecek kadar önemli olup olmadığını sorguluyorum. Bu an’ı bir kez yaşıyorum. 5 dakika sonra buraya geri dönemeyeceğim. Her şey olmasını istediğim gibi oluyor. Eğer olmazsa olmadığı anı sevmeye çalışıyorum. 22 yaşında ben yeniden büyüyorum. İçim kıpır kıpır artık. Ruhunu 17 yaşına döndürmüş, istediğini başarmış bir kız var artık.

Aldığım kararlar kadar varım ve onlar sayesinde olduğum yerdeyim. Olmak istediğim bu değilse eğer gitme kararı alacak kadar güven doluyum. Bir kere yaşadığımız bir hayat için korku dolu yaşamaya gerek yok. Bir sonraki yazımda görüşelim.

  • Çok risk almayı düşündüm, çok risk aldığımı düşündüm ama hiç biri sıfırdan bir hayat kurmak kadar riskli değildi.

meryemsolak tarafından yayımlandı

Merhaba ! Ben geldim. Tanışıyor muyuz? Çok sanmıyorum. Bende bu yolda tanışmayı düşünüyorum kendimle. Uzun bir yol olacak benim için, bizim için. Bu yola birlikte çıkmayı çok isterim. Benimle gelmenize, bana eşlik etmenize çok sevinirim. Ben yağmurlu bir yolda yavaş ama emin adımlarla yürüyorum. Sende son kez içinde sıkıntı dolu olduğun nefesini al, gözlerini kapat, yolunu hayal et ve yanıma gel. Yağmuru sevmiyorsan o yolda yürüme. Senin yolunda güneş açsın, çiçekler olsun. Sıkıntı dolu aldığın nefesini bırak. Şimdi güzel günler için birlikteyiz. Unutma. Daima güzeli düşle. 🎈

Seçim” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: