BÖLÜM-4

Ciddi anlamda mesajı haberi olmadan atılmıştı ve artık benim ondan hoşlandığımı, benim mesajımla öğrenmişti. Yapacak bir şey yok artık. Devam çocuğum.

Durumu toparlamak için mi, o an beni daha fazla zor durumda bırakmak istemediği için mi hoşlandığını söyledi bilmiyorum artık.(Gülüyorum). Ama ne olursa olsun artık bir şekilde biz sevgili olduk. Ama nasıl sevgili olduk.(İlk buluşma geldi aklıma size de bir parçasını mutlaka anlatacağım gülüyorum kendime. Sürekli hem de). Bizim sevgili olduğumuz hafta sanırım okulun son haftasıydı ve artık yaz tatiline girmiştik. Ben okul dışı bir futbol takımındaydım ve maçlarım oluyordu.(Yedekte olduğumu yazmazsam anlamazsınız bence.) Takımdan başka bir kız ile Bay Kas’ın da arkadaşı sevgiliymiş ve maç çıkışımıza beraber geldiler. Ben o kadar heyecanlanmıştım ki Bay Kas selam vermek için ayağa kalktığında ‘ay çok terliyim ya’ diyerek geri yerine oturtmuştum. (Of Meryem, aptal kız.) Dediğim gibi okul tatil olduğu için biz ara ara görüşüyorduk her normal çift gibi ama bir gün bir şey fark ettim. İlk mesajı ben atmadığım sürece Bay Kas kesinlikle bana mesaj atmıyor. Bunu fark ettiğim dönem de o Marmaris gibi bir yerde tatil yapıyordu. Sonra bir gün boyunca bende mesaj atmadım. Baktım ki ciddi anlamda o bana, ben mesaj atmadan yazmıyor. Sonra ne mi oldu? Biliyorum ne kadar böyle gitti diye merak ediyorsunuz. Bir hafta daha gitti. Sonra bir mesajla ilişkiyi bitirdik. (Mesajla biten şeylerin değerli olduğunu düşünmüyorum ama ikimizin de ergenliğine veriyorum. Bence yüz yüze olmak hep daha değerli ve saygılıdır).

Artık ikimizin de kafası çok rahat. Aslında ikimizde ilişki de birbirini sıkan çiftlerden değildik ama yine de daha rahat yani. Sanırım düzgün yazamadım ama anladınız diye tahmin ediyorum. Zaten 3 ay sevgili olmuştuk. Bitişi ikimizi de etkilemedi. Sonra okul açıldı, biz artık eski sevgiliydik.

Artık arkadaş olamazdık ama aynı alanda bulunmak zorundaydık çünkü aynı sınıftayız. Bir de kendime net çizgiler koymaya çalışırım bu konuda. Yani ne yaşanırsa yaşansın, arkadaşlıktan öte şeyler hissettiğin biriyle tekrar arkadaş gibi olamazsın. Bu yüzden de genelde yüzüne bakmamaya çalışıyordum. Gözümden ırak olmadığı için gönlümü yine kaptırmıştım. Ama bunda gerçekten çok çaba sarf etti ve çok içten olduğuna inandırdı beni. Ayrıldıktan sonra aradan 3 ay geçmişti ve artık onun tatlı ısrarları benim küçük inatlarımla birleşiyor ve eğlenceli hale geliyordu. Bir gün okulla beraber Ankara gezisi için yola çıktık. Ben yolda onunla artık barışmaya hazır olduğumu, inadımı kırdığımı söylemeyi düşünürken o ansızın yanıma oturdu ve boş barışma sözleri söylemeye başladı. Sürekli gülüyordum çünkü cümlesini bitirdiğinde tamam barışalım falan diyecektim ama asla susmuyordu. Sonra hatırladığım şey elimi tuttu ve bu eli hep tutmak istiyorum, hiç bırakmayacak şekilde falan demişti. Bende tamam dedim ve algılayamadı. O kadar komik bir andı ki burada ne kadar anlatabildim bilmiyorum. Sonra biz tam anlamıyla sevgili olduk. Gerçekten sıcak, içten, bol gülümsemeli ve gülümsetmeli, anlayışlı, tartışmalı. Yani tam anlamıyla sevgiliydik artık.

Biz Bay Kas ile  4.5 yıl kadar sevgili olduk. (Bu arada ilişkimiz ayrıl-barış ilişkilerinden değildi.) 4.5 yıl dolu dolu sevgililik yaşadık ve sonra bir şeyler oldu. İlişkimiz bir anda bitti. Böyle olması gerekiyormuş

(Bu kısmı yazmaktan emin değilim ama yazıyorum) Tüm bölümleri gülümseyerek yazdım ve ‘böyle olması gerekiyormuş’ cümlesini daha önce kurduğumda ölüyorum sanmıştım. Hala tam anlamıyla nasıl ifade edilebileceğini bilmiyorum ama hayatımın o kısımda bitmediğini anladım. Devam etmek için hep bir sebebin olduğunu öğrendim.

Bunları yazabiliyor olmak benim için iyiyim diyebilmek aslında . Kendimin anlamadığı, kabullenmediği hiçbir şeyi size aktaramıyorum. Daha öncede denedim, olmadı. Zamanı şimdiymiş. O yüzden yazabiliyorum ve iyiyim. Bir sonraki yazım ‘bölüm 5’ olarak devam eder mi bilmiyorum ama bir sonraki yazımda buluşalım.

  • Bir şeyleri zorlayarak olmayacağını öğrendiğim yaştayım. Aynı zamanda güzel şeyler için tecrübe edindiğim bir dönemdeyim. Artık hata aramayan, suçlu bulmaya çabalamayan, bazı şeylerin sebeplerini anladıktan sonra kabul ettiğim yaştayım. Herkes öğüt verir ama hata yapmadan tam anlamıyla hayatı yaşayamazsınız. Adım atın, belki hata ama yinede yapın.

meryemsolak tarafından yayımlandı

Merhaba ! Ben geldim. Tanışıyor muyuz? Çok sanmıyorum. Bende bu yolda tanışmayı düşünüyorum kendimle. Uzun bir yol olacak benim için, bizim için. Bu yola birlikte çıkmayı çok isterim. Benimle gelmenize, bana eşlik etmenize çok sevinirim. Ben yağmurlu bir yolda yavaş ama emin adımlarla yürüyorum. Sende son kez içinde sıkıntı dolu olduğun nefesini al, gözlerini kapat, yolunu hayal et ve yanıma gel. Yağmuru sevmiyorsan o yolda yürüme. Senin yolunda güneş açsın, çiçekler olsun. Sıkıntı dolu aldığın nefesini bırak. Şimdi güzel günler için birlikteyiz. Unutma. Daima güzeli düşle. 🎈

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: