Zaman(mış)

Mükemmel mi hissediyorum? Sanırım bu dönemde mümkün değil. Ama ne kadar iyi olunabilirse o kadar iyi hissediyorum. Nefes almaya başladım artık.  Birisine bağlanmak, kaybetmek, ayrı kalmak, alışmak, alışmayı denemek, kaybetmeyi düşünmek, özlemek, beklemek.Yoruldunuz değil mi? Bunlarla mutlu olamayız. Hepimizi fazlasıyla yorgun hissettirir. Bazılarınız depresyon olarak adlandırdı, bazılarınız iyi geldi senin için dedi, karantina bozdu seni dediniz. Herkesin bir fikri vardı hayatım ile ilgili. Ama aslında bunlar değildi asıl olan, yorgunluğum geçti sadece fark etmediniz.

Hani hep derler ya zaman her şeyin ilacı diye. Değil arkadaşlar, inanmayın öyle şeylere. Tamamen sizinle alakalı her şey. Uzun bir süreç hayatınız ve yaşadıklarınız(ne olduğu önemli değil,sizin için zor olan her şey olur). Anlama,kabullenme,alışma, vazgeçme veya düzeltme. Her acı olayın evreleri vardır. Hangi evrede ne kadar iyi olacağınızı kestiremezsiniz. Zaman sadece bu evreleri getirir bize. Benim için yaşadığım şeyi anlama sürecim çok uzun oldu. Kendime gelme, kendimi bulma, kahkaha atarken ağlama, kriz şeklinde ağlarken gülüp eğlenme dönemi, sarhoş olma. Aklınıza gelebilecek her şeyi (herkes gibi) yaşadım. Şu an hangi evrede olduğumu biliyorum. Hayatımızda bazı hatalar yaparız. Bazen gerçekten hata olanlar, bazen hata olduğunu sandıklarımız ve hata olduğunu kabullenemediklerimiz. Benimkine kabullenmemek mi dersiniz bilmiyorum ama önceden de demiştim hata değil tecrübe olur en kötü. Yada anı kalır diyorum. İyi- kötü hafızamıza kaydettiğimiz anlar. Hata olarak değerlendirmiyorum çoğu şeyi. Saçlarımı kendim kesmem çoğu kişiye göre hataydı. Ama bana göre güzel bir anı oldu. Birde kuaför olamayacağımı öğrenmiş olduğum için tecrübe edindim(Gülüyorum). Yıllardır istediğim bir dövme var mesela. Herkes hata olacağını söylüyor. Ama ben ısrarla anı kalacağına inanıyorum. Zamana bıraktım onu. Belki karar vermeme iyi gelir. Artık zaman da bir şeyler yapmalı. İnsanlar sadece sayıların olduğu, akrep ve yelkovanın ilerlediği bir şeye anlam yüklüyorlar. Çok saçma. Ama hangimizin yaptığı saçma değil zaten.

Saçlarımı kesmek istedim, kestim. Dövme yaptırmak istedim, yaptırdım. Yazı yazmak istedim, yazıyorum. Hayatımı bokta edebilirdim belki bazılarınıza göre ettim bile ama ben benim, yaşadığım benim hayatım. Başkalarının ne yaptığı yada ne düşündüğü beni ilgilendirmiyor. Ben bu şekilde, bu yaptıklarımla mutluyum. Adım atmaktan korkmayın. Hiçbir zaman. Düşerek öğreneceksiniz yürümeyi. Bisiklet binmeyi denemeden öğrenemezsiniz. İnsanlarla tanışmadan gerçekten tanıyamazsınız.( Belki bazen tanışsanız da tanıyamazsınız). Bir sonraki yazımda tekrar buluşalım.

  • Korkularımı saklamaya çalışmıyorum. Önce onları kabul edip onlarla yaşamaya çalışıyorum. Yeri geldiği zaman zaten yeneceğimi biliyorum. Adım atmaktan çok korktuğunuzu biliyorum. Yukarı çıkmayı denemekten vazgeçin ileri gitmeyi hedefleyin. İyiyi getirecek olan Zaman(mış) gibi düşünmeyi bırakın.

meryemsolak tarafından yayımlandı

Merhaba ! Ben geldim. Tanışıyor muyuz? Çok sanmıyorum. Bende bu yolda tanışmayı düşünüyorum kendimle. Uzun bir yol olacak benim için, bizim için. Bu yola birlikte çıkmayı çok isterim. Benimle gelmenize, bana eşlik etmenize çok sevinirim. Ben yağmurlu bir yolda yavaş ama emin adımlarla yürüyorum. Sende son kez içinde sıkıntı dolu olduğun nefesini al, gözlerini kapat, yolunu hayal et ve yanıma gel. Yağmuru sevmiyorsan o yolda yürüme. Senin yolunda güneş açsın, çiçekler olsun. Sıkıntı dolu aldığın nefesini bırak. Şimdi güzel günler için birlikteyiz. Unutma. Daima güzeli düşle. 🎈

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: