Aldatmak

Aldatılmak, Aldatmak.

Hangisi daha ağır karar veremiyorum. Bu kelimeleri duyduğumuzda çoğumuzun aklına erkek/kız arkadaşlarımız geliyor. Normal olan bu belki de(emin değilim). Kendimden başlamam gerekirse hayatım boyunca böyle bir şey yapmadım. Yapmayı düşünmedim. Birisi aklımı bile karıştıracak olsa ayrılmayı tercih ederim. Herkesin kendine göre geçerli sebepleri vardır. Bunda hepimiz hem fikiriz(eminim). Her konuda arkasına saklandığımız,bizi haklı çıkaracağını düşündüğümüz, geçerli sebepler dediğimiz ucuz bahanelerimiz vardır. Böyle bir şey(bildiğim kadarıyla) başıma gelmedi. O yüzden nasıl tepki verirdim emin olamıyorum. Nefretle mi bitirirdim, sevgim ağır basıp olmamış gibi mi yapardım seçenekler arasında.

Yaşanmamış olaylar konusunda konuşmak her zaman kolaydır. Aslında vereceğim tepki nefretle bitirirdim ama başıma gelmeden bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum. Aslında ona yakın şeyler yaşadım. Ayrılığın ertesi gün eski sevgilisine giden, ayrıldıktan beş gün sonra başkasıyla konuşan. Bunlar aldattıklarını kanıtlamaz tabii ki ama ona yakın bir yerde olduklarını gösteriyor. Bu halde nasıl tepki verdiğimi soracak olursanız üzüntü, hayal kırıklığı, sinir karışımı bir yerlerdeydim. Sevgim hep ağır bastığı için (affedilecek bir şey olarak görüyorsak) affetmeyi düşündüm ki affettim. Affedilecek bir şey olarak görüp görmemek ayrıldıktan sonra gittiği için aldatmamış sayılıyor bakıldığında da hata kalmıyor ortada.

Karşındakine olan sevgin mi kendine olan saygın mı ağır basıyor genelde diye soracak olursanız sevgim derim. Çünkü insanlara çok zor güvenirim, çok zor severim. Sevgili olmasına gerek yok hayatıma aldığım arkadaşlarım da böyledir. Kendime saygısız mı davranıyorum bu durumda emin değilim ama sevgi ile mantık ortak noktasında buluşmaktan yana oluyordum genelde. Artık değil. Büyümüşlüğün etkisi, hayal kırıklığının fazlalığı, saygısızlığın dozu kendime olan saygımı arttırdı. Bu yazıları yazarken düşündüğüm kişi veya olayları bilmiyorsunuz bu arada. Hepiniz sadece tahmin ediyorsunuz. Eski sevgilim için attığım bir twit vardı ama yakın arkadaşım üzerine alınmış. Böyle bir şey yazılarda. Ben başkasına yazıyorum, siz başkası için düşünüyorsunuz. Ama ben kendim için yazıyorum ve kendime yazıyorum.

Aldatmak konusunda düşüncelerim aslında yaşamadığım için çok yok gibi. Aslında kendim öyle bir şey kesinlikle yapmam. Kendimi biliyorum. Aldatılmak kısmı da çok zor. Onu da yaşamadım(öyle biliyorum) Ama kendimi tanıdığım kadarıyla böyle bir şeyi bilip ilişkime devam edemem diye düşünüyorum. Arkadaşlık arasında da aldatıldığımı, kandırıldığımı düşünüyorsam aramıza mesafeler girer. Bir sonra ki yazımda tekrar buluşalım.

  • Aldatmak-Aldatılmak çok saygısızca bir şey olarak görüyorum. Ama sevginin de her şeyin üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. Yani 1 kere böyle bir şeyle karşılaştığınızda sevginizin ve karşınızdakinin sevgisine göre yön çizebilirsiniz. Hayatta kesin tanılar veya yollar yoktur. Dikenli yollarda kaktüs severseniz her yer bahar bahçe olur.

meryemsolak tarafından yayımlandı

Merhaba ! Ben geldim. Tanışıyor muyuz? Çok sanmıyorum. Bende bu yolda tanışmayı düşünüyorum kendimle. Uzun bir yol olacak benim için, bizim için. Bu yola birlikte çıkmayı çok isterim. Benimle gelmenize, bana eşlik etmenize çok sevinirim. Ben yağmurlu bir yolda yavaş ama emin adımlarla yürüyorum. Sende son kez içinde sıkıntı dolu olduğun nefesini al, gözlerini kapat, yolunu hayal et ve yanıma gel. Yağmuru sevmiyorsan o yolda yürüme. Senin yolunda güneş açsın, çiçekler olsun. Sıkıntı dolu aldığın nefesini bırak. Şimdi güzel günler için birlikteyiz. Unutma. Daima güzeli düşle. 🎈

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: